2017-01-12

Jak to jest z tym zamieszkaniem?

W ostatnich dniach mamy spore zainteresowanie stacji telewizyjnych portalem, a w zasadzie przeróżnych historii ludzkich związanych z pracą, kasą, zamieszkaniem które „przetaczają się przez portal”. Czyli z realiami w Polsce. Zanim poinformujemy, gdzie i co będzie można zobaczyć dziś parę zdań na temat zamieszkania. Bywa, że obcokrajowcy traktowani są jak śmieci. Dużo, szybko, byle jak.

Czyli 10 osób w lokum na piętrowych łózkach. Wszystko ok. Jak się jednak wyspać? Jak być wypoczętym? Jak dać z siebie wszystko? Nie ma takiej możliwości. Czyli kto ma organizować nocleg? Powiedzmy o możliwościach „na własną rękę”. Czyli normalnie-na wynajem. Jest z tym jednak kłopot. Bywa, że językowy „obcy” zaśpiew sprawia, że właściciel nie chce wynajmować. Można więc na własną  firmę. I na własną rękę.

 

Mamy wówczas pracę z zamieszkaniem.  Klasycznych hosteli dedykowanych wyłącznie dla obcokrajowców jeszcze oficjalnie nie ma. Przybywa jednak domów jednorodzinnych adoptowanych dla gości z zagranicy. Są już w Polsce firmy, które kupują nieruchomości. Dają pracę z zatrudnieniem. Mają własne zaplecze. Trend jest widoczny, ale nieoficjalny. W tym sensie, że gdzieś ktoś coś. Na tej zasadzie. Już niebawem zaradzimy temu. Zatem jeśli szukasz pracowników. Chcesz ich mieć u siebie-zadbaj też o lokum. Będzie łatwiej, szybciej, sprawniej. Byle nie na maksa, bo to w nich uderza. Są zmęczeni, nie wyspani. Jeden idzie rano drugi w nocy wraca.  Budzi pozostałych. Jeszcze inny chrapie.