2017-01-02

Ponad pół miliona

Portal zadebiutował w marcu minionego już roku. Powoli się rozwija i zdobywa nowych użytkowników. Jak do tej pory mamy społeczność liczącą ok. 3000 profili. Z pracodawcami włącznie. Pracujemy wciąż nad poprawieniem ich jakości. W tym sensie, żeby przekonać poszukającego pracy, że brak opisu-nie pomaga w relacjach, bo skąd ktoś ma wiedzieć czy dana osoba faktycznie potrafi cokolwiek w danej branży?

Z drugiej strony nawet najbogatszy opis siebie nie daje żadnej gwarancji, że faktycznie ktoś potrafi robić to co zawarł w opisie. Już sam fakt zadania sobie trudu i założenie profilu świadczy o tym, że są ludzie którzy są mocno zdeterminowani żeby znaleźć pracę w Polsce.

Jednym z pytań zadawanych przez użytkowników jest pytanie czy to działa. Działa. To jednak czy dana osoba przypadnie do gustu pracodawcy i odwrotnie jest kwestią nieprzewidywalną. Kto kiedykolwiek prowadził tzw. rekrutację wie, że z umówionych na spotkanie np. 10 osób bywa, że przychodzi połowa.

Szczytem luksusu jest jeśli dany kandydat zapowie, że jednak na rozmowę nie przyjdzie. Najskuteczniejsze są giełdy pracy w Urzędach Pracy. W sensie frekwencji. Niestawienie się bezrobotnego oznacza wykreślenie z ewidencji to z kolei pociąga za sobą utratę ubezpieczenia społecznego. Dlatego też frekwencja jest zwykle stuprocentowa co nie oznacza, że Ci, którzy stawili się na spotkaniu w ogóle chcą pracować. Zatem gwarancja z takiego spotkania jest żadna.

Obserwujemy z uwagą rozwój portalu jak i tych którzy pracy szukają. Narzędzie może pomóc w błyskawicznym pozyskaniu pracowników na różnych stanowiskach w przeróżnych branżach. Otrzymujemy listy z podziękowaniami ze strony obywateli Ukrainy, ale też pytają nas o konkretną firmę-czy jest sprawdzona. Nie mamy sygnałów, aby ktoś kogoś oszukał poprzez portal co jest dobrym zwiastunem choć mamy też świadomość, że stuprocentowe zadowolenie nie jest możliwe.

Na razie jednak dziękujemy za zaufanie i pracujemy nad tym, aby obie strony były zadowolone.  Rozbudowujemy branże i nowe funkcjonalności. Portal jest masowo odwiedzany przez poszukujących pracy i pracowników. Ostatnie dane ze statystyk google wskazują, że za dwa miesiące to ponad pół miliona odświeżeń i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających. Mamy nadzieję tak trzymać. Na ten Nowy Rok życzymy Wam dobrych, skutecznych relacji i rozwoju dla pracodawców i pracowników!