Morał \Мораль

Po publikacjach na naszym portalu obywatele Ukrainy, którym pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia (opisywaliśmy to w okresie świątecznym) ekipa budowlańców ma już zajęcie i co ważne- podpisane umowy.

 Poszkodowani za pośrednictwem portalu otrzymali pracę w firmie budowlanej z Płocka, która realizuje zlecenia w stolicy. Co ciekawe pracodawca kupił przyszłym i już obecnym pracownikom ubrania, pomógł w zmianie hostelu. Kupił nową pościel i łóżka. Rozwiązał problem z zaległościami w hostelu.

 – Oni potrzebują nas, my potrzebujemy ich-powiedziała nam żona nowego pracodawcy.

Morał z tej historii jest taki: bywa, że człowiek źle i dobrze trafi. Dziękujemy pracodawcom z Katowic, Wrocławia, Poznania którzy zadeklarowali nie tylko zatrudnienie, ale i normalną sytuację, gdzie ktoś pracuje dla kogoś i dostaje za to wynagrodzenie. Jednym i drugim życzymy zadowolenia z pracy i wynagrodzenia.

Після публікації статті на нашому сайті про заробітчан з України, яким працедавець не виплатив зарплати (описували це у статті 24 грудня) будівельна бригада має вже роботу і що найважливіше – підписану умову.

Потерпілі за допомогою сайту отримали роботу в будівельній фірмі в Плоцьку, яка координує роботу в столиці. Що цікаве роботодавець  купив майбутнім працівникам одяг, допоміг знайти Хостел. Купив нові ліжка і постіль. Вирішив питання заборгованості за житло.

- Вони потрібні нас, а ми їм, - каже дружина нового роботодавця

Мораль цієї історії така: добре бути в потрібний час в потрібному місці.

Дякуємо власникам фірм з Познаня, Катовіц, Вроцлавф, що ви не були байдужими. Бажаємо їм успіху.