Polskie konsulaty nie działają\ Не працюють польські консульства

Великодній понеділок (Обливаний) - це другий день свят Великодніх, який святкується в Україні, так само як і в Польщі. Сьогодні ніхто не йде на роботу, в Україні офіційний вихідний. Не приймають відвідувачів і в усіх Генеральних Консульствах Республіки Польща в Україні. Не працює теж Посольство України в Польщі. Тому свій візит в ці державні установи варто запланувати на завтра.
Не пощастило лише українцям в Польщі, які сьогодні працюють, а таких більшість. У дружньому святковому колі вони зустрінуться лише після роботи.

День обіцяє бути "вологим". Адже традиційно сьогодні відзначається “обливаний” понеділок, свято, яке символізує духовне весняне очищення.
В цей день за стародавнім звичаєм влаштовуються “водні гуляння” – хлопці обливають дівчат холодною водою.
Погода обіцяє бути теплою, тому під воду сьогодні потраплять як самі бешкетники, так і випадкові перехожі
А хто йде на роботу - варто мати додатковий одяг. Може, він вам знадобиться.

Так святкують у Львові\Tak świętują dzisiaj we Lwowie

Poniedziałek Wielkanocny (Lany Poniedziałek) to drugi dzień Świąt Wielkanocnych, który świętują na Ukrainie, tak samo, jak i w Polsce. Ten dzień ustawowo wolnym od pracy.
Nie będą przyjmowali dzisiaj interesantów konsulaty Generalne w RP Polska na Ukrainie. Nieczynna też w okresie Wielkanocnym i Ambasada Ukraińska w Polsce.
Niestety Ukraińcy w Polsce dzisiaj pracują i świętować mogą aż po południu. A świętowanie będzie „mokro”, bo Poniedziałek Wielkanocny to dla Ukraińców nie tylko drugi dzień obchodów zmartwychwstania Chrystusa, ale lany poniedziałek.
Dzisiaj oblewanie wodą nie ogranicza się do dam, często jest to ulubione zajęcie dzieci podczas drugiego dnia Świąt Wielkanocnych.
Pogoda dzisiaj jest fantastyczna i trochę wody nie zaszkodzi. A kto idzie do pracy – warto mieć przy dodatkowe ubranie. Może trzeba będzie się przebrać.