Ten pociąg nie jedzie do Wrocławia \Цей поїзд не йде до Вроцлава

Юна українка  їхала на роботу у Вроцлав, а майже потрапила до столиці.

Дівчина пильнувала свою важку валізу, квиток, але потрапила в «чужий» поїзд. Про те, що вона їде в помилковому напрямку дізналась лише в Кракові.
Два потяги відправлялись майже одночасно з однієї й тієї ж платформи, і дівчина, яка чекала на поїзд Interciti до Вроцлава, стрибнула в TLK до Варшави.
Від Перемишля до Кракова є чудове залізнично-транспортне сполучення. Проблема виникає лише тоді, коли поїзд запізнюється.
Так нещодавно на залізничному вокзалі в Перемишлі, поїзд який мав відправлятися о 14.45 запізнювався на 80 хвилин!

 

А поїзд о 16.01 від'їхав згідно з розкладом руху. Ця ситуація спантеличила багатьох поляків і гостей з України.
На вокзалі нашому журналісту підказали, що пасажирам, які не впевнені щодо того, чи буде це поїзд, наприклад на Вроцлав чи до Варшави може запитати у провідника, або в людей, що очікують  поїзд на вокзалі. Крім цього на дверях поїздів теж можна перевірити чи номер поїзда такий як і у вашому квитку. Про усі запізнення поїздів зазвичай інформують через мегафон.
Купуючи квиток можна запитати з якого перону буде від'їжджати поїзд. Крім цього можна самостійно це перевірити, адже вся інформація, висвітлюється на електронному табло в залі залізничного вокзалу.
Якщо ви сіли не у свій поїзд не панікувати, а подумай. У цій ситуації варто звернутись до провідника  поїзда, він допоможе.

 

Młoda Ukrainka jechała do pracy we Wrocławiu, a prawie trafiła do stolicy.

Dbała o bagaż, dbała o bilet, ale wsiadła do złego pociągu. O tym, że jedzie nie w tym kierunku, dowiedziała się dopiero w Krakowie. Dwa pociągi odjeżdżali z tego samego peronu i dziewczyna, która oczekiwała na spóźniony pociąg Intercity do Wrocławia, skoczyła w TLK do Warszawy.
Z Przemyśla do Krakowa jest cudowne połączenie, problem pojawia się, wtedy kiedy pociągi mają spóźnienie. Tak ostatnio było na PKP, kiedy pociąg o 14.45 miał 80-minutowe spóźnienie,

a pociąg o 16.01 ruszył punktualnie.
Na dworcu naszej dziennikarce doradzili, że jeżeli osoba nie jest pewna co do tego, czy to dobry pociąg, tz do Wrocławia, a nie do Warszawy to może spytać współpasażerów albo konduktora czy to ten pociąg. Na tych nowych zazwyczaj jest zapisane, dokąd dany pociąg jedzie i numer pociągu.
O tym, że pociąg się spóźnia, pasażerowie są poinformowane przez megafon na stacji.
Co do trafienia na odpowiedni peron, można to sprawdzić na tablicy odjazdów albo spytać pani w okienku biletowym, z którego pociąg odjeżdża. W większości PKP jeszcze przed wyjściem na peron jest tablica z zapisanymi pociągami, które odchodzą z danego peronu/toru.
Jeśli nie wsiadłeś do złego pociągu, nie panikuj, a myśl. W tej sytuacji warto zwrócić się do konduktora, on pomoże.

У.В.\U.W